Stále obývané objekty – rodinné domy a byty

Solární ventilace panely SolVent je pro rodinné domy obrovským přínosem hned z několika důvodů.

  • Pravidelnou činností solárních ventilačních panelů SolVent bude Váš objekt zásobován suchým čerstvým, ale zejména předehřátým vzduchem.
  • Funkce panelu je 100% řízena elektronickým regulátorem. Panel je osazen několika teplotními čidly. Jakmile na solární ventilační panel dopadnou sluneční paprsky, začne se panel rychle ohřívat. Mikroprocesor regulátoru, dle vámi nastaveného programu vyhodnotí, zda je třeba spustit ventilátor. A teplý a suchý vzduch začne proudit do vašeho interiéru.
  • Panely SolVent, panely solární ventilace je velmi vhodné instalovat do budov či bytů ve kterých bývá chladno i v letních měsících. Jde i o budovy zrekonstruované, budovy se silnějšími stěnami, budovy do jejichž interiéru proniká teplo i v letních dnech obtížně. Není výjimkou, že z panelu v létě proudí vzduch zahřátý až na 80°C. Vše lze řídit regulátorem.

SolVent pracuje vždy, když slunce zasvítí a také vždy, když je venku tepleji než uvnitř. Solární teplovzdušný panel tak temperuje a šetří Vaše náklady na vytápění.

Větrání je důležité

Teplovzdušný panel SolVent Vám bude vždy ekonomicky větrat. Již nebudete potřebovat po příchodu domů otevírat okna. SolVent Vám bez tepelných ztrát automaticky vyvětrá i v době Vaší nepřítomnosti. Mimo to pak napomůže ke zdravému bydlení více než je obecně známo.

Vlhkost je nepříjemná

SolVent je preventivním článkem vaší domácnosti pro odstranění vznikající vlhkosti. V domácnosti vzniká vlhkost při každé činnosti. Běžné zdroje vzniku vlhkosti jsou mimo jiné:

  • vaření,
  • mytí nádobí,
  • osobní hygiena,
  • praní a sušení prádla,
  • úklid,
  • odpar z květin atd.
Materiál čelní desky Sklo Polykarbonát
Plocha panelu (m2)
Záření dopadající na panel (watt)
Světelná prostupnost 91% 80%
Záření vstupující do panelu (watt)
Součinitel prostupu tepla (W/m2K) 5,8 3,1
Rozdíl teplot uvnitř/vně panelu
Teplo vyzářené zpět do prostoru – ztráty (watt)
Celková užitná energie (watt)
O kolik % je polykarbonát lepší než sklo

Tuto vlhkost SolVent odstraňuje průběžně. Nahrazuje vzduch stávající, vzduchem předehřátým. Starý vzduch vytlačuje z objektu ven a to vše díky cirkulaci a tlaku vzduchu nového, temperovaného. Zásadním způsobem tak zajistíte cirkulaci vzduchu i tam, kde to doposud nebylo možné. Tedy ve větších a vícepatrových rodinných domech.

Temperováním a větráním odstraníte vlhkost a snížíte riziko vzniku plísní i v nedostatečně větraných místech vašeho domu. Po pár týdnech tak podstatnou měrou klesne vlhkost a rizika tvorby plísní v celém domě. Spolu s tím váš dům procitne čerstvým vzduchem.

SolVent umí v parném letním období i chladit

Ne, SolVent v sobě nemá klimatizaci. Využívá ale chladnějších nocí k tomu, aby bez nutnosti větrat otevřenými okny ochladil váš dům zatímco vy v poklidu spíte.

Fakta závěrem