Když slunce nesvítí, SolVentu to nevadí

Zcela obecně platí, že SolVent pracuje, pokud čidla detekují teplo! Když mikroprocesor zaregistruje požadované teplo, spustí ventilaci.

Ve srovnání s konkurencí SolVent pracuje minimálně o cca 30% déle, zároveň Vám tak dodá až o 30% více temperovaného vzduchu potřebného ne jen pro vysoušení.

Proč SolVent pracuje o 30% déle a proto vymění o 30% více vzduchu než konkurenční panely?

Ventilátor solárního panelu

  • Panely SolVent se vlivem IR záření (InfraRed – tepelné záření) ohřívají i když na ně slunce nesvítí přímo. Na tzv. teplou vrstvu panelu neustále dopadá IR tepelné záření, které se na něj odráží z okolí. Dle intenzity slunečního záření (když už je slunce za rohem) se panely dokáží proti okolní teplotě ohřát až o 6 až 14°C (dle intenzity IR záření). Teplo je senzory zjištěno a ventilátor je spuštěn. Na jaře a na podzim se tak denní provoz prodlužuje až o 2-4 hodiny. U konkurenčních panelů se solárním článkem se solární ventilační panely ohřívají podobně, ale ventilátor nemá dostatek energie, aby se rozběhl. Teplo z panelů proto nemůže být využito.
  • Slunce se právě schovalo za mraky, ale v panelu je stále dost tepla. SolVent, v takovém případě pracuje o dalších několik minut déle. A mezi tím mraky odplují a situace se tak může opakovat do nekonečna. Provoz panelu se tak obvykle prodlužuje až o 1,5 hodiny denně. Pokud na běžný konkurenční panel se solárním článkem přestane svítit slunce, ventilátor není poháněn a celý efekt se zastaví, teplo není zužitkováno.
  • Přes den slunce ohřálo vše okolo Vašeho domu, chaty či sklepa slunce již na panel nesvítí, ale čidla teplo registrují, mikroprocesor spustí ventilaci. Prodloužíte tím další přísun temperovaného vzduchu. Ani v tomto případě běžný konkurenční panel se solárním článkem neběží, ventilátor není poháněn a Vy přicházíte o možnosti temperování a odvlhčování.
  • SolVent může pracovat na podzim i na jaře, když se slunce na obloze neobjeví. Znáte to, je krásný den, venku je 12 i 18°C. Je teplý podzim či jaro a v chalupě máte sotva 10°C. Čidla SolVentu registrují teplo do interiéru opět proudí teplejší vzduch.