Chaty a rekreační objekty

Solární panel na chatu je tou nejlepší investicí, kterou můžete pro Váš rekreační objekt udělat.

Pravidelnou činností solární ventilace SolVent je objekt zásobován suchým čerstvým vzduchem. Ale zejména, tento vzduch je vždy teplejší než je v interiéru!

Funkce panelu je 100% řízena elektronickým regulátorem. Panel je osazen několika teplotními čidly. Jakmile na solární ventilační panel dopadnou první sluneční paprsky, začne se panel rychle ohřívat. Mikroprocesor regulátoru, dle Vámi nastaveného programu vyhodnotí, zda je potřeba spustit ventilátor a teplý, suchý vzduch začne proudit a provzdušňovat interiér.

SolVent pracuje vždy, když slunce zasvítí. V mnoha případech mu však stačí, že je venku tepleji než uvnitř.

Teplý vzduch, který proudí z panelu do vaší chaty vytlačí starý, vlhký a zatuchlý vzduch netěsnostmi okolo oken, dveří, digestoří či komínem ven z objektu. Po pár týdnech používání solárního panelu tak v interiéru klesne podstatnou mírou vlhkost a následně i projevy plísní. Průběžně tak SolVent při své práci odstraňuje vlhkost a nahrazuje vzduch stávající, vzduchem novým, předehřátým.

Panely SolVent, panely solární ventilace je velmi vhodné instalovat do budov či bytů ve kterých bývá chladno i v letních měsících. Jde i o budovy zrekonstruované, budovy se silnějšími stěnami, budovy do jejichž interiéru proniká teplo i v letních dnech obtížně. Není výjimkou, že z panelu v létě proudí vzduch ohřátý až na 80°C. Vše lze řídit regulátorem.

SolVent umí hospodařit s teplem velmi efektivně a úsporně

Díky solárnímu panelu tak uspoříte i náklady na vytápění. Teplý vzduch z panelu váš interiér temperuje a zvyšuje tak automaticky teplotu uvnitř objektu o několik stupňů i ve vaší nepřítomnosti.

ODTEĎ vždy, když přijedete na chatu, vás již při vstupu ovane příjemný a svěží vzduch. Ještě nezvažujete koupi?

Z pohledu zdravého bydlení získáte instalací solární panelu obrovský přínos i v době kdy jste přítomni. Solární teplovzdušné panely totiž napomáhají zdravému bydlení více než je obecně známo. Nevěříte?

Fakta závěrem