Verze panelu SolVent Klasik nepoužívá solární článek

Polykarbonátu v teplovzdušném panelu se nebojte

Solární článek (přesněji fotovoltaický solární článek) se v panelech solární ventilace používá pouze pro napájení ventilátoru elektrickým proudem. Když na solární článek panelu solární ventilace dopadne sluneční záření, článek vyprodukuje elektrický proud. Ventilátor se roztočí.

Pokud nejsou konkurenční panely vybaveny regulátorem teploty, do objektu Vám může proudit vzduch chladnější než máte v domě.

Ventilátor panelů  SolVent Klasik a Klasik+Solar je napájen 12V, adaptérem z 220V na 12V ze zásuvky v domě (velikost nabíječky k mobilnímu telefonu).

Roční spotřeba el. energie je cca 50 Kč.

Panely SolVent jsou ve verzi Klasik dodávány s chytrým regulátorem, který Vám poskytne řadu tepelně účinných funkcí.

Díky tomu, že SolVent nepoužívá solární článek, prodlužujeme denní činnost a zvyšujeme roční efektivitu panelu o řády desítek procent objemu temperovaného vzduchu.

Bez solárního článku nejsou žádné funkce solárního panelu omezeny pouze na dobu kdy svítí slunce. Díky tomu Vám SolVent dodá desítky procent tepelné energie navíc.

SolVent zajímá hlavně teplota pro maximální užitek

Pokud je teplotními senzory v panelu zjištěna venku vyšší teplota než ta, kterou vykazuje teplotní senzor v interiéru, SolVent spustí proudění vzduchu. Díky fungování nezávislému na sluneční energii se tak může stát i v době, kdy na SolVent nesvítí slunce.

To je také jeden z důvodů proč mít SolVent bez solárního článku!

Pojďte s námi na prohlídku