Zpětná klapka standardem

SolVent klapka - tlumič

Toto téma je diskutabilní. Dodáváme ji standardně. Jestli si ji do potrubí nainstalujete je na Vás. Do potrubí si ji můžete vložit a kdykoliv ji opět vyjmout. Máte např. v koupelně ventilátor se zpětnou klapkou?

Venkovní vzduch prochází panelem přes vstupní filtr, následně přes IR materiál (materiál, který přemění InfraRed tepelné záření na teplo) a dále přes ventilátor. To je cesta poměrně náročná. Teplý vzduch stoupá nahoru a studený dolu. V cestě je v panelu několik zábran. Aby prošel chladný vzduch až do obytného prostoru tak jednoduše jako např. digestoří či ventilátorem v koupelně je téměř vyloučeno. A přirozená cirkulace vzduchu v interiéru je z mnoha důvodů nutná. Domníváme se, že ani v tuhé zimě, Vám bez zpětné klapky dům nevychladne.

Solární panel se zpětnou klapkou na chalupy a málo obývané prostory nedoporučujeme – přirozená cirkulace vzduchu je i za cenu malých tepelných ztrát prospěšná.

Někdo straší tlakovou ztrátou a omezením účinnosti. Ale v našem případě je výkon ventilátoru natolik účinný, že omezení průtoku vzduchu instalací zpětné klapky opravdu nehrozí.

Pojďte s námi na prohlídku